יום שני, 9 בנובמבר 2015

עשרת הדברות לעבודה עם חברות השמה והד האנטרים

אחד האפיקים המשמעותיים שלכם המועמדים במציאת עבודה הוא העבודה עם חברות השמה והד-האנטרים שהם חברות השמה יותר ממוקדות ונישתיות.
אני מוצאת שמועמדים ממש לא מבינים איך למנף את חברות ההשמה לטובתם,
גם כשאני הייתי מועמדת לא היה לי מושג איך לעבוד נכון עם חברות השמה.
עכשיו שאני הד- האנטרית, אני מגישה לכם על מגש של כסף (כי ידע שווה כסף) את עשרת הדברות של עבודה איתנו חברות ההשמה וההד-האנטרים.


1. הבן איך חברות השמה עובדות :
  • הן מקבלות עמלה על ההשמה מהארגונים. את העמלה הן מקבלות רק אם הן שלחו את קורות החיים שלך ראשונות.  אם הגעת דרך חבר כבר או בכל דרך אחרת חברת ההשמה לא תקבל את התמורה המגיעה להן.
  • חברת השמה טובה תדחוף, תכין אותך ותלווה אותך בתהליך. כמו גם תעדכן אותך, תבדוק עיכובים ותקדם את התהליך.
 .2מצא את החברה שמתמחה בהשמה נישתית של התחום שלך.  (2-3 חברות צריך להספיק לכסות את השוק שלך)

3.  פנה לחברת ההשמה אישית או דרך חבר ממליץ ודאג שקורות החיים שלך יגיעו עם המלצה.

4.  יש הרבה מועמדים, אין הרבה זמן ... ולכן לא כל חברות ההשמה יפגשו איתך. אם הצלחת להשיג פגישה כבר הרווחת 50% מהסיכוי למצוא תפקיד דרך חברת ההשמה.

5. בכל מקרה, כך או כך – עקוב אחר המשרות שהחברה מפרסמת ודאג להרשם למשרות המתאימות ולשלוח מכתב מסביר לכל משרה מדוע אתה מתאים מול דרישות המשרה. (זה לא יכול להיות אותו מכתב לכל משרה !), הרשם רק למשרות שבאמת אתה מתאים ועומד בקריטריונים שלהם.

6. חברות השמה לא יכולות לשלוח "פוטנציאלים" רק מועמדים מדויקים או קרובים מאוד לדרישות הלקוח.

7. הסתובב באתרים של הארגונים שמעניין אותך לעבוד בהם, כל חברה כיום יש לה דף career שם תמצא את המשרות שלה.  אם מצאת משרה מתאימה, לפני שאתה שולח לבד (אופציה אחרונה !!!) , מצא מי חברות ההשמה  שאתה עובד איתם עובד עם הארגון. תן לחברת ההשמה  להעביר אותך ולקדם אותך בארגון. הסיכוי שזה יתקדם כבר גדל ב 50% !

 8. אל תצפה מחברות ההשמה וההד- האנטרים למשהו שהם לא, הם לא סוכנים שלך במובן המלא של המלה. הישות המובילה עבורם היא המשרה (אליה הם מחפשים מועמדים) ולא המועמד (עבורו יחפשו משרות)... חברות ההשמה כמו גם ההד-האנטרים "צדים" פר משרה.

9. עבוד מסודר ורשום מי שלח אותך ולאן, אל תיתן לשתי חברות השמה לשלוח אותך לאותו תפקיד או אותו ארגון. גם מתוך זה שזה נראה רע עבורך וגם מתוך זה שחברת השמה ששומעת שכבר נשלחת על ידי חברת השמה אחרת יאבדו מהר מאוד את הרצון לעבוד איתך.

10. אם חברת השמה אחת מציעה לך משרה במקום מסוים, ולפני שאתה מספיק לאשר פונה אליך עוד חברה עבור משרה זו, היה הוגן ונאמן וחזור לחברה הראשונה שפנתה אליך. 

** הפוסט מיועד כמובן לגברים ונשים כאחד 

תגובה 1:

  1. יופי של פוסט, עצות של זהב, לא של כסף בלבד:-)
    בתור מישהי שהיתה בשני העולמות: מגוייסת- שתחיה מצאה לה משרות מדהימות (פעמיים), וכיום מגייסת שלמדה ממנה המון, ממליצה בחום לרשום-לשנן וליישם!

    השבמחק