יום שלישי, 25 בינואר 2011

המדריך למחפש העבודה המתחיל

תהליך ההשמה – המדריך למחפש העבודה המתחיל !

מאז שנכנסתי לעסקי ההשמות מצאתי את עצמי  נותנת את הנאום הזה כמעט בכל פגישה או טלפון ראשוני עם מועמד, בעיני דברים אילו הם קריטיים לניהול תהליך השמה מוצלח,
ישבתי וכתבתי אותם כדי שכולם יוכלו לקרוא....ולהפנים, וזאת בכדי לנהל תהליך מושכל ולא לעשות טעויות מקובלות של מתחילים.
את המדריך כתבתי בשנת 2011 מאז מגוון האפשרויות לאתר משרות גדל אך אופי המשימה לא השתנתה !
המדריך קיבל עדכון משמעותי  והנה הוא שוב לרשותכם.
-          אני רוצה לציין שאני חיה בעולם ההייטק על גווניו השונים ועצות אילו נכונות לעולם זה. אני משערת שרבות מן העצות מתאימות גם למגזרים אחרים במידה זו או אחרת.
-          כמו כן הקהל שלנו הם מועמדים שכבר יש להם מספר שנות נסיון בתחום שלהם (משלוש שנים ומעלה.... ). מועמדים מתחילים בהייטק הינם אוכלוסייה אחרת עם סט חוקים אחר למציאת העבודה הראשונה. לזה בטח נוציא מדריך אחר בהמשך.

תהליך השמה הינו תהליך מכירה בו אתם הופכים להיות המוצר הנמכר. מה שמייצג אותכם הם קורות החיים שלכם וכל המופעים שלכם ברשתות החברתיות. בתהליך ההשמה בניגוד לתהליך מכירה רגיל אנו  לא מעוניינים בפרסום המוצר כל כך כמו שאנו מעוניינים במיתוג שלו, מיתוג של "יהלום" יקר ערך שכולם ירצו אותו. דבר זה לא יכול לקרות כאשר קורות החיים שלכם מפוזרים לכל עבר בצורה לא מבוקרת ולא אחראית.

שני דברים מהותיים במיתוג, הראשון מינימום חשיפה של קורות החיים, והשני חשיפה רק למשרות המתאימות והנכונות. מתוך הבנה זו בואו נתבונן על התהליך.

ניתן למצוא עבודה בשלושה אופנים,
1.      דרך חברים
2.      דרך חברות השמה / הד האנטרים
3.      דרך האינטרנט – אתרי חברות, לוחות דרושים ורשתות חברתיות.

סוד ההצלחה של התהליך הוא בניהולו הנכון, אתם חייבים להיות בשליטה על מה קורה בתהליך ולהתייחס אליו כפרויקט – פרויקט מציאת העבודה הבאה.
איך עושים את זה בכל אחת מהשיטות לעיל?

דרך חברים:
כשאתם יוצאים לדרך, המחשבה הראשונית הקופצת לכם לראש היא להיעזר בחברים, מחשבה נכונה מאוד !,זו באמת אחת הדרכים הטובות ביותר למציאת עבודה. אך גם כאן צריך לפעול באופן מקצועי.

את קורות החיים שלכם תיתנו רק לחבר שיכול לעשות את אחד משני הדברים הבאים:
א.      להעביר  את קורות החיים שלכם לאחראי (מנהל מגייס או מנהלת משא"ב) למשרה ספציפית עליה אתם יודעים, אטרקטיבית לגביכם ונראה לכם שאתם מתאימים.
ב.       אם אין משרה ספציפית בארגון – להעביר  את קורות החיים שלכם למישהו בכיר ביותר בארגון מתוך מחשבה שיש סיכוי גבוה שיפגוש אותכם. (לא סיכוי סביר אלא גבוה !).

בכל מקרה ברגע שהחבר נתן את קורות החיים תפקידו נגמר !, אל תיבנו עליו להמשך התהליך כי ב- 99% מהמקרים הוא לא יעשה את העבודה במקומכם. הוא לא אמור לעקוב אחרי מקבל קורות החיים והאם הוא רוצה או לא רוצה לראות אותכם, הוא לא אמור לדאוג שתהיה פגישה וכו', הציפייה היחידה שלכם מחברכם יכולה להיות שיעביר את קורות החיים לגורם המתאים. (כל מה שיעשה מעבר זה בונוס ראוי להערכה)

ועכשיו לסוד השליטה בתהליך -  אין להעביר קורות חיים דרך חבר אלא אם כן הוא נותן לכם את השם של מקבל קורות החיים והטלפון שלו כדי שאתם תוכלו לעשות את המשך המעקב וניהול התהליך מולו.
אם החבר ממאן או מתחמק מלתת לכם את הטלפון והפרטים רוב הסיכויים שאתם מבזבזים את זמנכם ומפיצים את קורות החיים למקום הלא נכון.  (אני מאמינה שתתפתו למסור את הקו"ח גם ללא קבלת מספר הטלפון , אך אחרי פעם, פעמיים שלוש ויותר תבינו שזו לא הדרך).

אתם רוצים להימנע מהמצב שאנשים יאמרו משפטים כמו:
"כן הוא כבר מחפש הרבה זמן, קבלתי את קורות החיים שלו דרך חבר כבר לפני חצי שנה....ואפילו ממספר מקומות..."

אז לאחר קבלת פרטי ההתקשרות והעברת קורות החיים דרך חברכם, קחו את הבעלות על התהליך וצרו קשר עם הגורם שקיבל אותם.דרך חברות השמה / הד האנטרים:

דרך מצוינת ומקובלת נוספת למצוא את עבודתכם הבאה היא  דרך חברות השמה או הד-האנרטרים . 
וכיון שאתם רוצים להיות מותג ולא "עוד מוצר" אתם חייבים לדעת :
מה ההבדל בין סוגי חברות ההשמה השונות ?
מה זה הד האנטר?
עם מי נכון לי לעבוד ?

חברות השמה או יותר נכון גורמי השמה מתחלקים למספר סוגים:
חברות השמה מאוד גדולות
חברות השמה קטנות וממוקדות לתחומים ספציפיים, מה שנקרא חברות בוטיק
הד-האנטרים – אנשים עצמאיים שמתמחים בהשמות בתחום מסוים ומוכרים בתחומם הספציפי.

חברות ההשמה הגדולות עובדות בדרך כלל בשיטת "המסה", לכל משרה שהם מקבלים הם שולחים מסה של קורות חיים שקרובה לדרישת הלקוח. או אז הלקוח עובר או לא עובר על קורות החיים ובוחר את מי שהוא רוצה.  לא מומלץ לעבוד עם חברות אילו כאשר אתם רוצים להתנהג כמותג.

חברות ההשמה הבוטיקיות וההד האנטרים יותר מקורבים ללקוח ולפיכך הם מבינים את המשרה לעומקה כולל הצורך המקצועי והאנושי. חברות אילו נמצאות בקשר קרוב יותר ללקוח ושולחות מעט מאוד קורות חיים למשרה – רק את אלה המתאימים ביותר!,  ואם קורות החיים שלך מתאים גם הם ישלחו !

היחסים המקצועיים בין חברות השמה קטנות/הד האנטרים לבין הלקוח הם בדרך כלל יחסים של הערכה (אם הם עובדים עם ההד האנטר סימן שהוא מספק את הסחורה)..... של קרבה, של מתן פידבק ושל "סומכים עליכם שתביאו מועמדים בינגו".  ולפיכך התהליכים יותר אישיים, מקצועיים וסביר שיתקדמו ויסגרו !!


כאמור דרך מצוינת ומקובלת נוספת למצוא את עבודתכם הבאה היא  דרך חברות השמה קטנות והד האנטרים.  כדי למצוא עבודה דרך חברות  השמה בוטיקיות / הד האנטרים  אילו יש לפעול לפי הכללים הבאים:

א.מיצאו חברות ההשמה הבוטיקית / הד האנטרים בתחום שלכם
יש למצוא 2-3 כאלה המתעסקים בהשמה בתחומים המקצועיים שלכם. לדוגמא, אנשי פיתוח  יפנו לחברות השמה שמתמחות בהשמה של אנשי פיתוח, אנשי מכירות לחברות השמה שמתמחות בהשמת אנשי מכירות וכו'...כלומר פנו לחברות ממוקדות.
חבר טוב לימד אותי שסטייק טוב אוכלים במסעדה שמתמחה בבשר, דג טוב במסעדה שמתמחה בדגים וכו', מסעדה שמוכרת הכל מן הסתם תהיה ממוצעת בכל אחד מהמאכלים! ...  אותו דבר בהשמות, מיצאו חברה שמתמחה בתחום שלכם כדי ש:
1.      רוב הסיכויים שלחברה ממוקדת יהיו משרות רבות יותר ומתאימות בתחום שלכם.
2.      חברה כזו תבין אותכם מקצועית,  ותוכל לבצע "שידוך" יותר איכותי ומוצלח.
3.      כיון שחברת ההשמה בתחום שלכם, ואתם גם בתחום שלהם, תקבלו יחס יותר מהיר ומקיף  כי הם צריכים "מוצר" כמוכם.

מדוע 2-3 חברות  ולא חברה אחת? כי חברה אחת לא תכסה לכם את כל השוק, אף חברה לא מחזיקה בידיה את כל המשרות.
מדוע 2-3 חברות ולא יותר?  כדי שתוכלו לשלוט בתהליך מול כל חברות ההשמה וההדהאנטרים במקביל.
איך שולטים בתהליך מול חברת השמה?

ב. משלוח קורות חיים רק לאחר אישור שלכם -
על חברת ההשמה לשתף אותכם במידע של לאן היא עומדת לשלוח את קורות החיים שלכם - לאיזה ארגון ולאיזה תפקיד. יש  מקרים שהחברה לא תוכל לשתף אותכם כי המשרה או החברה המחפשת הם דיסקרטיים, אך זה לא שכיח. ברוב הפעמים חברת ההשמה יכולה לחשוף בפניכם לאן הם רוצים לשלוח אותכם. חברה שברוב הפעמים אינה חושפת מידע זה , אל תעבדו איתה !, כי היא גורמת לכם לאבד את השליטה על התהליך.

ומדוע?
שתי סיבות עיקריות:

1. כאשר עובדים עם מספר חברות השמה צריך לנהל את זה כך שרק חברה אחת תשלח אותכם למשרה, אם מספר חברות השמה שולחות את קו"ח שלכם לאותה משרה,  נוצרת תופעת "זילות" של קורות החיים בארגון אליהם הם נשלחים. הופעת קורות החיים ממקורות שונים מרעה איתכם ולא מועילה.
 
2. סיבה נוספת לא פחות חשובה היא שחברת ההשמה השניה וכל היתר אחריה שישלחו את קורות החיים שלך למשרה תקבל תשובה שאת קורות החיים שלך קבלו ממקום אחר, ואם זה יקרה יותר מפעמיים שלוש עם אותה חברת השמה, החברה לא תהיה מעוניינת להמשיך לעבוד איתך יותר.
צריך לזכור שמטרת חברת ההשמה להרוויח את לחמה מהשמתך, ואם היא לא הראשונה לשלוח את קורות החיים אינה יכולה להשיג מטרה זו. כבדו את חברת ההשמה, חיסכו לה זמן יקר ואימרו לה שקורות החיים כבר נשלחו על ידי חברה אחרת. הם יכבדו אתכם על כך וימשיכו לתת לכם שירות. זהו חלק חשוב מניהול תהליך מכובד.

אז איך פועלים מול חברות ההשמה?
חברת השמה פועלת סביב הישות שנקראת משרה !, חברות ההשמה מקבלות את המשרות מהלקוחות שלהם וזה מה שמוביל את התהליך.  כדי לחבר אותכם למשרה יקרו אחד משני הדברים:
  1. חברת ההשמה תאתר אותך כמתאים ותפנה אליך
  2. אתה תראה את המשרה באתר חברת ההשמה ותאיר את עינהם שאתה מתאים . לכל חברות ההשמה יש אתר עם משרות, יש לבדוק שהן עדכניות. חברות השמה טובות מעדכנות את המשרות באתר שלהן באופן תדיר.


בשלב בו ידברו איתך על משרה עליך לברר מי החברה, מה התפקיד המדובר ולעדכן אצלך במעקב המשרות. וכפי שציינתי מדובר בניהול פרויקט – פרויקט ההשמה ולכן עליך לרשום למי שלחת, לאיזה תפקיד, מתי ודרך איזו חברת השמה.
לא מעט פעמים אני מדברת עם מועמדים שלא זוכרים שהיו בחברה זו או אחרת ובטח לא זוכרים דרך מי הגיעו – בקיצור ניהול לא מקצועי של התהליך.

אם אתם מאשרים לחברת ההשמה לשלוח, יש לקבל מהם תשובת סטטוס חיובית או שלילית. כאמור כל חברה נוספת שרוצה לשלוח אותכם לאותה משרה יש לעדכן שכבר נשלחתם.

ושוב - מדוע רק 2-3 חברות ?, כי ניהול התהליך מול 2-3 חברות זה מספיק מורכב, אפשר להגדיל את כמות החברות אך יש להמשיך לנהל את התהליך בקפידה.

ג. מצאו חברה שתהיה שותפה פעילה בתהליך -
על חברת ההשמה לעדכן אותכם ואתם אותה על כל הקורה בתהליך משני הכוונים. אם נקבע לכם ראיון בארגון אליו נשלחתם על ידי חברת ההשמה  עדכנו אתם אותה, ספרו איך היה הראיון ובקשו מהחברה לקבל פידבק מהארגון וכך הלאה. אתם וחברת ההשמה שותפים בתהליך ועל שני הצדדים להיות כמה שיותר מסונכרנים להצלחתו.

הכנה לראיונות, ליווי במשא ומתן ושותפות בכל שלב בתהליך על ידי חברת ההשמה יכול להיות מפתח להצלחת התהליך, החברות מכירות את הפרסונות בארגונים, את התפקיד וההדגשים שלו, השכר המוצר ואותכם ויכולות לכוון אותכם לפעול נכון לכל אורך הדרך.


דרך האינטרנט
דרך שלישית ומאוד מגוונת למצוא עבודה זה דרך מדיית האינטרנט. אזור הקריירה באתרי החברות עצמן, אתרי דרושים, לינקדאין, פייסבוק, טוויטר, glassdoor ועוד ועוד.

א. אם אתה לא שם אתה לא קיים ?!
בשנים האחרונות אני עדה לשינויים המופלאים והמעניינים הקורים בשוק הגיוס, והם רבים. לעניינו במדריך זה נדבר על מספר שינויים:
-          המרחק - המרחק בין המועמדים לחברות – המרחק הזה התקצר מאוד והינו כמעט אבל רק כמעט "0". מעידן של לחפש מועמדים עבודה בעיתון דרך מודעות דרושים ועד לאתרי קריירה שכל חברה מקימה לעצמה – זוהי ממש מהפיכה. אני יכול להגיש את עצמי לכל תפקיד בכל חברה דרך האתר.

-          מאידך ניתן למצוא על כל מועמדים "המון !!!" ידע בעולם הוירטואלי. מפרופיל מקצועי בלינקדאין, פוסטים בפייס בוק, טוויטים בטוויטר וחלקי קוד פתוח באתרים מסוימים, מופעים באתרי פנויים פנויות ועוד !
מתוף הידע הזה החברות בונות לא רק את הפרופיל המקצועי שלך אלא גם את הפרופיל האישיותי. ואם טרם ידעת אז זה אכן קורה ומתפתח.  ישנן תוכנות שמאפשרות לחברות לראות את כל האתרים בהם אתה נמצא.

האם זה טוב? האם זה רע?  - זה תלוי באיך אתה מנהל את החיים הווירטואליים שלך.....

אזכיר רק את רשת הלינקדאין בה אם יש לך פרופיל חשוב שיהיה מתוקתק. כאן אין פשרות, או שיש פרופיל איכותי או עדיף שלא יהיה....
את הפרופיל יש לבנות לכל אורך השנים כי הוא כרטיס הביקור שלך.
כמו כן לכל מקצוע ספציפי יש את הבלוגים והרשתות החברתיות / מקצועיות ששווה להשתייך אליהן. כן, זה מצריך זמן אך ככה יוצרים נראות ! ככה יוצרים מותג. וזה שם הסיפור בחיפוש עבודה.


אז עכשיו שיש פרופיל מעודכן, נראות והמותג שלך בנוי ניתן להתחיל לחפש ולעבוד עם הערוץ האינטרנטי:

ב. אתרי החברות המגייסות:
כאמור רוב החברות היום משווקות את עצמן ואת המשרות שלהן למועמדים באזור הקריירה שלהן. חלקן כבר גם השכילו להציג את החברה והחזון שלה, מה עובדים בחברה מרגישים כשהם עובדים בחברה, מה האופק המקצועי בחברה ומה התחושות היום יומיות של לעבוד בחברה.
ויש כאלה שרק מפרסמות אל המשרות וגם זה טוב.

במסגרת פרויקט חיפוש משרת החלומות הבאה שלכם לכו לכמה שיותר אתרי חברות שמעניינות אותכם. בדקו את החברה ואת המשרות  וברגע שתמצאו משרה שנראית לכם , פעלו באופן הבא:

-          אל תשלחו את קורות החיים !
-          לכו ל 2-3 ההד האנטרים שלכם ובידקו האם יש להם את המשרה הזו . חברות נעזרות בחברות השמה בהרבה משרות ולא בכולן. חברות ההשמה מקבלות לאיוש משרות מסוימות ויש לבדוק מול כל חברות ההשמה איתן אתם עובדים מי קיבל את המשרה.
אם יש חברת השמה כזו, עדיף לכן לשלוח את קורות החיים דרך החברה.

שמעתי הרבה מועמדים שחושבים שאם יגיעו לבד ולא דרך חברת השמה אז יהיו בעדיפות... נהפוך הוא !! מנסיוני כחברת השמה קורות חיים רבים מאוד וטובים מגיעים למאגרי החברות אך לא מטופלים. מאות אנשים טובים נשלחו על ידי לחברות שונות והתגלה שהיו במאגרי החברה גם קודם אך לא התיחסו אליהם.
חברות ההשמה נמצאות בסולם גבוה יותר בעדיפות הניתנת למועמדים המגיעים מהם, כי הם מסוננים, מרואיינים כבר ומתאימים הרבה יותר למשרה. ובטח בחברות בוטיקיות שהקשר עם הלקוח הוא ישיר ואישי – היכולת ל"מכור" את המותג היא עצומה.
לפחות 50% מהמועמדים שלי לא היו עוברים את שלב קורות החיים אם לא היתי מוכרת אותם !

-          אם אף אחד משותפי ההשמה שלכם לא עובד עם החברות הללו, עברו לאיתור חברים העובדים בחברה. לשלוח דרכם קורות חיים עדיף יותר מאשר דרך אתר החברה. גם להם יש אינטרס להביא אותכם כי בדרך כלל הם מקבלים תגמול יפה של חבר מביא חבר. ושוב עבדו לפי המתודה במצוינת בעבודה מול חברה לעיל.
-          ואם אין חברים או שותפי השמה שמכירים את החברה רק אז תשקלו לבחור באופציה של לשלוח את קורות החיים שלכם לחברה דרך האתר.


ג.  לוחות הדרושים למינהם:

כיום יש שפע של לוחות דרושים שמטרתם היא לאפשר לחברות לפרסם ולהפיץ את המשרות של החברות ולהביאן כמה שיותר קרוב לפיתחו של המועמד.  הרחיקו לכת מספר לוחות ורכשו קבוצות ענקיות בלינקדאין בהן יש המון חברים ובהן הן מקדמות משרות של ארגונים ששלמו עם כך.
חלק מלוחות הדרושים גובות דמי מנוי מהמעומדים ונותנות לו שירותים של סינון משרות שמתאימות לו ועוד. אז היכונו לשלם דמי מנוי בחלקם של הלוחות.

לוחות דרושים הם מקור לא רע בכלל למציאת עבודה, אך דווקא שם יש לנקוט במשנה זהירות כדי לשמור על המיתוג שלכם ולא לגרום להפצה בלתי מבוקרת של קורות החיים.
בלוחות הדרושים תמצאו משרות שפרסמו החברות עצמן, חברות השמה המוניות, חברות השמה בוטיקיות והד האנטרים.

1.      חברה המפרסמת משרה עם שמה המלא (הכוונה לארגון עצמו ולא לחברת השמה) – עדיף למצוא דרך אחרת להעביר  אליה את קורות החיים, דרך שתבטיח יותר התייחסות לקוח,  שזה אומר או דרך חבר או דרך אחת מחברות ההשמה איתם אתם עובדים כפי שפורט לעיל בעבודה מול חברות.  דרך זו עדיפה לאין ערוך ממשלוח קורות החיים באינטרנט.

2.      חברת השמה  המפרסמת– אם החברה אמינה עליכם והתפקיד מוצא חן בעינכם, צרו קשר עם חברת ההשמה , מיצאו את האדם המתאים למשרה ודברו איתה/ו ישירות. אם לאחר השיחה הקצרה תבינו שהינכם מתאימים למשרה העבירו את קורות החיים למגייסת.

3.      אין לשלוח קורות חיים למשרה שהינה תחת חברה אנונימית – לא מזוהה.
בעיננו זו הדרך היותר קשה לניהול ולפעמים די מפתה. אל תתפתו  !!!   הנזק יכול להיות גדול. אתם עשויים ליפול לחברת השמה שתפיץ את קורות החיים שלכם לכל עבר !


ניהול פרויקט חיפוש עבודה –

וכדי להצליח בתהליך יש לנהל אותו באופן מקצועי ומדוקדק,
בחיים יש מספר פרויקטים שראוי להתייחס אליהם ברצינות ומקצועיות ואחד מהם הוא איתור התפקיד הבא שלך. יש אנשים שמחפשים מקום עבודה בעודם בתפקידם הנוכחי, ויש שעוזבים מקום עבודה או פוטרו ומחפשים עבודה.
בכל אחד מהמקרים יש לנהל תהליך מדוקדק.  להלן מספר עצות לגבי ניהול התהליך:

העצה הראשונה תלמדו שבו ולמדו מכל מקור אפשרי (ויש הרבה) איך מחפשים עבודה, וכן טיפים בנושא. הקדישו מספר שעות להבנת השחקנים והאפשרויות בשוק, איך מנהלים תהליך כזה ועוד. (לא להסתפק במדריך זה)
יש בחוץ הרבה ידע, שאלות ותשובות , טיפים והכוונה.

עצה שניה תכננו
תתכננו את המהלכים אותם אתם מתכוננים לעשות, לדוגמא- מי החברים מהמעגל הראשון אליהם אתם פונים, מי מהשני, כיצד אתם פונים – טלפון, פגישה, מה אתם רוצים מהם  ? (נשמע טריוויאלי، אך לא).
עם איזה הד האנטרים / חברות השמה אתם רוצים לעבוד
מי החברות שמעניינות אותכם ?
מי לוחות הדרושים שאתם רוצים לעבוד מולם?   ועוד.

לכל מהלך הכינו רשימה כתובהרשימת שמות של חברים, חברות, לוחות, ועוד,כולל טלפונים ופרטי התקשרות.
לכל מהלך קבעו יעדים כמותיים – למשל כמה אנשים , חברות ולוחות אתם פונים כל שבוע. לכמה משרות אתם מעבירים קורות חיים בדרך זו או אחרת.... וכו
לאחר שתהיה לכם תוכנית ברורה , תוכלו לעבוד לשלב הביצוע.

עצה שלישית – נהלו מעקב מדוקדק
במהלך הביצוע יש לעקוב ולשמר במדויק מידע על כל התרחשות בתהליך.
לדוגמא:
  • איתרתי משרה בחברת אגס בע"מ– שם המשרה ומספר (אפשר לשמור לינק). בקשתי מחברי שמעון שעובד שם להעביר את קורות החיים למשרה. (ולציין תאריך- מתי בוצעה הפעולה)
  • שלחתי קורות חיים למשרה בחברת תפוח בע"מ - שם המשרה ומספר, לכתובת: jobs@tapuach.co.il בתאריך 99/99/99.
  • קבלתי תשובה שלילית למשרת ...(שם משרה ומספר) בחברת תפוזים בע"מ (תאריך).
  • וכל הלאה
אני פוגשת מועמדים שמנהלים את התהליך בצורה לא מסודרת עד רשלנית ואינם זוכרים להגיד לי אם הוגשו למשרה, אם פנו למשרה, מתי ועל ידי מי....מציעה לעבוד עם אקסל, או וורד וטבלאות או כל תוכנת מעקב אחרת !

בתוך התהליך, תתקדמו בודאי במספר משרות עד לסיומו המוצלח של אחד התהליכים וחתימה על הסכם עבודה.  ממליצה לא להפסיק לעדכן עד הרגע האחרון.  כמו כן, גם לאחר חתימת ההסכם שימרו על הקובץ הסופי.
עדכנו את כל הגורמים הרלוונטיים, ביניהם חברים וחברות השמה/ הד-האנטרים, תהליכים פתוחים אחרים בתהליך וכל מי שנדרש.


בהצלחה בתהליך ההשמה, לשאלות והתייעצויות אתם מוזמנים לפנות לבלוג שלי ופשוט לשלוח שאלות.

תחיה

תחיה א. אלתר                                                                           
מנכ"ל                                                                                        
Connectim
tchia@connectim.co.il

2 תגובות: